BEMUTATKOZOTT A FRADI SZTáRIGAZOLáSA, CENTENáRIUMI MECCSET NYERT A REKORDBAJNOK

A Ferencváros labdarúgócsapata a válogatott szünetet kihasználva, felkészülési mérkőzésen lépett pályára Balatonfüreden, és nyert a Balaton-parti város csapata ellen 2–0-ra.

A harmadosztályban szereplő klub centenáriumi mérkőzésen fogadta a magyar rekordbajnokot. A hangulat remek volt, szinte telt ház fogadta a csapatokat. A Ferenvcvárosnál bemutatkozott a legutóbbi sztárigazolás, a brazil Matheus Saldanha.

A gólvágó hírében álló támadó aktívan futballozott az első perctől, többször elkérte a labdát, jól mozgott, cselezett, az első gól is abból jött, hogy szabálytalankodtak ellene. A szabadrúgást Raúl Gustavo értékesítette.

Az első félidő hátralévő részében még Kristian Zachariassen is beköszönt, kétgólos előnnyel vonult pihenőre a Ferencváros. A folytatásban lecserélték a brazil támadót, de bemutatkozott a Svájcból hazatért magyar válogatott Szalai Gábor is a zöld-fehér csapatban. A Balatonfüred tisztesen helytáll a Fradi ellen, több gól már nem esett, a vége 0–2.