JöTT EGY OUTSIDER, éS ELVITTE CSAPATáT A MENNYORSZáG KAPUJáBA

Michael Malone, a Denver Nuggets edzője folyton elő tud húzni egy aduászt a kabátujjából. Szerdán az újonc Christian Braun 15 pontja jelentette a különbséget a Miami Heat elleni NBA-döntő harmadik mérkőzésén, szombat hajnalban pedig egy majdnem névrokon, Bruce Brown 21 pontja kellett a 108–95-ös győzelemhez. A Nuggets 3–1-re vezet, hétfőn Denverben felteheti a pontot az i-re a négy nyerésig tartó fináléban.

Mindkét idegenbeli meccsét behúzta a Denver Nuggets a Miami Heat elleni NBA-döntőben, és ez az álmoskönyv szerint nem jelent jót a floridaiaknak. Összesítésben 3–1-re vezet a coloradói gárda, és innen még csupán egyetlen csapat tudott fordítani, a 2016-os, LeBron james és Kyrie Irving vezérelte Cleveland Cavaliers. Eddig 36-szor volt 31-es állás a döntőkben, és ebből 35-ször az a csapat győzött, amelyik 31-re vezetett.

Kicsit hasonlított a forgatókönyv a harmadik mérkőzésére. Apránként, fokozatosan növelte előnyét a vendégcsapat, és 8673-ra vezetett a negyedik negyed kezdetén. De aztán Nikola Jokics összeszedte az ötödik személyi hibáját, ültetni kellett, és a Denver 9185-re feljött, kihasználva a világ vitán felül legjobb kosarasának kényszerpihenőjét.

Ám ekkor megrázta magát egy cserejátékos, a mindössze 42. helyen draftolt Bruce Brown, és 21 pontjával eldöntötte a mérkőzés, valamint nagy valószínűséggel a bajnoknak járó Larry O'Brien-trófea sorsát.

Bruce Brown

10895 lett a vége, tulajdonképpen sima győzelem, a Miami egész egyszerűen nem elég jó csapat ahhoz, hogy borsot törjön Jokicsék orra alá. Már az is csoda, hogy egy meccset sikerült nyernie Erik Spoelstra edző együttesének.

Jokics ezen a meccsen faultproblémával küzdött, önmagához képest halványabb teljesítményt nyújtott (23 pont, 12 lepattanó, 4 gólpassz, 3 labdaszerzés, 2 blokk), de már így is ő az első kosaras a rájátszások történetében, aki legalább 500 pontot, 250 lepattanót és 125 asszisztot össze tudott gyűjteni egy playoffban.

A meccs legponterősebb játkosa ezúttal Aaron Gordon volt a 27 pontjával, ami egyéni playoff-rekord. Ehhez még hozzátett 6-6 lepattanót és gólpasszt, ő lett a Nuggets másik nyerőembere Brown mellett.

Szóval, már csak egyetlen meccset kell nyerni a Denver első bajnoki címéhez. Ez hétfőn meglehet a Ball Arenában, amely ezúttal is csordultig tele volt, pedig nem is ott rendezték a mérkőzést, hanem Miamiben.