MOTOGP: BAGNAIA-POLE A RAVASZ RóKA MARQUEZ ELőTT

A Q1-ben Jack Millernek, Fabio Quartararónak, Maverick Vinalesnek és a szabadedzéseken egyébként erős tempót motorozó Alex Marqueznek is harcolnia kellett a Q2-es továbbjutásért, de a tavaly pole-pozíciót szerző Fabio di Giannantonio is a Q1-be kényszerült.

Alex Marquez végül kényelmes előnnyel, közel Quartararo 2021-es körrekordjához egy 1:45.231-es idővel ment tovább a Q2-be, mögötte a második helyen Jack Miller csusszant tovább, több mint 3 tizedes hátrányban, Maverick Vinales előtt. Quartararo csak az 5. leggyorsabb kört motorozta, így a 15. helyről fog rajtolni.

Az első mért körök után a legjobb időt Jorge Martin motorozta Marco Bezzecchi és Marc Marquez előtt, míg a gyári Ducatik még szenvedtek: Bagnaia közel 1 másodpercet kapott Martintól, Bastianini pedig bukott, és sprintelnie kell a boxba a tartalékmotorjáért.

Bagnaia dolga pedig még nehezebb lett: a második próbálkozásakor elfékezte az első kanyart, miután Marc Marquez pont akkor hajtott ki a boxutcából. Bagnaia elvette a gázt, és rendkívül dühösen gesztikulált a spanyolnak, aki köszönte szépen a lehetőséget, és be is sorolt a bajnoki éllovas mögé.

Bagnaia azonban erőt merített az esetből, és 1:44.855-tel óriási körrekordot futott. Marc Marquez így sem volt elégedetlen, ugyanis csak 78 ezredet kapott a Ducatitól, és megszerezte a második rajtkockát. Az első sorban pedig odakerült mellé Alex Marquez is, aki a drámától függetlenül, üres pályán szerezte meg a harmadik helyet.

A sprinten és a nagydíjon azonban ismét figyelnünk kell majd Jack Millerre: a KTM ausztrál versenyzője a 4. helyet szerezte meg, és a KTM holeshot-device-ával eddig is remek rajtokat vett idén.