ALIG MARADT TALPON VALAKI A MOTOGP őRüLETES JEREZI SPRINTJéNEK VéGéRE!

Martin már az első körben az élre ugrott, de gyorsan levadászta az élről induló Marquez, aki, úgy tűnt, első győzelmét ünnepelheti a Gresini Ducati színeiben, de a 9. körben Marquez a kilences kanyarban leesett a motorról, pár másodperccel azután, hogy pár kanyarral mögötte Alex Marquez, Enea Bastianini és Brad Binder is egyszerre csúsztak ki.

Maverick Vinales a következő körben szintén az ötös kanyarban csúszott ki, de számos másik motoros is esett, végül csak 16-an értek célba a 25 résztvevőből, de úgy, hogy aki a 12. helyen vagy hátrább végzett, mind elesett legalább egyszer. A bajnoki címvédő Francesco Bagnaia Marco Bezzecchivel és Brad Binderrel ütközött a harmadik kör elején, emiatt kiesett.

A káosz közepette a Tech3 újonca, Pedro Acosta találta magát a második helyen, míg Fabio Quartararo a gyári Yamahával a 23. rajthelyről indulva állhatott fel a dobogóra. Martin így 29 ponttal vezeti a bajnokságot Acosta előtt, Bagnaia hátránya már 42 pont.